Share
Goto down
avatar
Son of Hypnos
Počet postů : 48
Age : 14
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 5:22 pm
Riley na Thomase chvilku ohromeně zíral, než mu došlo, co se po něm chce. Pomalu se zvedl a na zkoušku se pokusil ohnout v lokti svoji pravici. Uslyšel nepříjemné zavrzání, ale ani se nepohnula. Výborně. Takže se do ní navíc dostal písek. Hefaistovci ho upálí zaživa. Přeci jen se ale nechtěl nechat zahanbit a tak se postavil naproti Thomasovi a zvažoval, kam by se ho měl pokusit udeřit. Pokusit, protože ačkoliv Riley během soubojů zrychloval, nepochyboval, že oproti potomkovi Apollóna bude učiněný šnek. Postavil se do pevného -leč, kvůli váze jeho pravice poněkud křivého- postoje, který do něj Des přeci jenom vtloukla a levou rukou zaťatou v pěst udeřil k Thomasovu břichu. Údery do hrudi nebývaly zrovna efektivní, výš nedosáhl a níž by to bylo nefér. Příliš neočekával, že by Thomase skutečně zasáhl, ale dal do toho veškeré své napůl dětské odhodlání a touhu předvést se před Bethany. Každý kluk má v sobě nějaké to ego.
avatar
Son of Apollo
Počet postů : 66
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 5:43 pm
Sám byl překvapen, že se ten kluk opravdu odhodlal. Hned poznal, že to bylo skoro jenom kvůli Bethany a tak tomu malému prckovi nechtěl kazit radost a nahnat mu u té dívky nějaké frajerství navíc. Přeci jen bylo až zajímavé jak horlivě se snažil Bethany něčím ohromit. To on neudělal u žádné dívky ani jednou. Nejspíše jen nepotkal tu pravou, ale i tak do ničeho nebyl nikdy tak zapálený. Schválně se nevyhnul jeho ráně a vydal ze sebe hraný sten tak, aby to Bethany zaregistrovala."Dobře si vedeš hochu..."Řekl normální hlasitostí a nahnul se směrem k němu."Takže Bethany jo? Máš v celku dobrý vkus"mrkl na něj šibalsky tak, aby ho uvedl do rozpaků. Přeci jen kdyby mu někdy něco takové řekl - aneb odhalil touhu na někoho udělat dojem - nejspíše by byl naprosto v rozpacích. Po chvíli se zpátky narovnal a přešel k němu. Spravil mu postoj tak, aby stál pevně a jediná rána nebo žduchnutí ho neposlaly hned k zemi. Za to by ho jinak Des rozhodně nepochválila. S tím měl vlastní zkušeností dost a rozhodně je nikomu jen tak nepřál.
avatar
Daughter of Athena
Počet postů : 40
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 5:52 pm
Na hochy se otočila až uslyšela něčí zaskučení. Byla ráda, když její pomněnkové oči spatřily, že ten sten vychází od Thomase a ne od Rileyho. Zvedla se a s úsměvem na rtech došla blíže k nim. Sedla si znova do písku a prohrábla si vlasy tak, aby si přitom spravila i drdol na hlavě. Rileymu věnovala sladký úsměv plný optimismu a Thomasovi jenom mírné uculení, které mělo znamenat něco ve smyslu s dětmi ti to jde. Vyndala si z kapsy kraťasů bonbóny, které vysypala do písku a začala si z nich stavět jednotlivé budovy, tak aby se nezřítily. Přitom stále po očku se zájmem sledovala dva hochy, kteří byli jen pár metrů před ní a věnovali se chlapeckému postrkování. Za tu dobu co Rileyho potkala v jídelně a stala se obětí jeho objímacího atentátu, jí ten malý klučina přišel naprosto roztomilejší, každou minutou. Nechápala jak si někoho takového nevšimla už před tím. Možná to bylo kvůli toho, že většinu času trávila ve srubu a navrhovala a nebo protože byl Riley syn Hypna, který se venku nijak nezdržuje. Tak i tak si ho zamilovala.
avatar
Son of Hypnos
Počet postů : 48
Age : 14
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 6:11 pm
Riley radostně zavýskl, když Thomase zasáhl a vůbec mu přitom nedošlo, že Thomas jenom přehrává. V tu chvíli mu myslí poletovala jenom slovíčka ,,já", ,,zásah" a ,,šampión". Třináctiletí kluci mají zkrátka trochu jiná měřítka, než zbytek populace. A Thomasova pochvala vysttřelila jeho malé ,,já" až někam na Olymp. Zpátky na zem ho srazilo až štiplavé popíchnutí ohledně Bethany. Jeho obličej v ten okamžik nabral barvu zralé jahody, vykulil oči, až se jeden musel bát, že opustí jeho oční důlky, otevřel ústa a nějak nebyl schopen cokoliv říct. V této pozici setrval asi deset dlouhých vteřin, než si uvědomil jak asi vypadá a že Bethany se blíží k nim, zavřel pusu a přestal kulit oči. S červenáním nic moc dělat nemohl, ale aspoň si odkašlal a pokusil se sestavit nějakou obhajobu.
,,Já... Bethany... Ono to... Je o tři roky starší, při bozích Olympu!" Bránil se takovou hlasitostí, aby ho Bethany pokud možno neslyšela. ,,Navíc... Seznámili jsme se... Dneska." dodal. Potom už byla Bethany příliš blízko na to, aby o ní mohli mluvit bez jejího vědomí a tak jí vesele oplatil úsměv a stále všecek červený nechal Thomase, aby mu opravil postoj a jakmile apollónovec stanul opět naproti němu, znovu udeřil, tentokrát opravdu odhodlaný Thomase ,,krutě ztrestat" za takové nemístné vtipy.
avatar
Son of Apollo
Počet postů : 66
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 6:36 pm
Pobaveně ho sledoval. Tyto podobné reakce naprosto znal, ale vyjádření k nim si radši odpustil, přeci jen už se k nim blížila Bethany."No a co? Holky letí i na mladší kluky, to nevíš? Navíc si myslím, že už teď tě dost žere"kývl směrem k Bethany, která se na ně usmívala."Dej tomu čas. Kdyby jsi chtěl,
tak ti můžu pomoct"
mrkl na něj a když se Bethany usadila v písku, znovu dělal, že se soustředí jen na boj. Tuto ránu však jednoduše chytil, aby tomu chlapci trochu zastřihl ego, jak by to nazval Viking. Toto cvičení u něj prováděl každým tréninkem, jenže to bylo v celku houby platné, jelikož do dalšího tréninku mu znovu ono pověstné a nevinné ego narostlo. Taky by se dalo zmínit, že jeho docházka na tréninky nebyla věru ta nejdodržovanější, takže jakékoli snahy ze strany Natanaela byly v celku marné, když je používal jednou za měsíc, když se tedy dařilo. Teď mohl jen čekat, kdy se Natanael naštve natolik, aby každý den stál před jeho srubem a dovedl ho do arény v provazech. Něco mu říkalo, že možná i k tomu někdy dojde.
Lehce chytil jeho ruku a následně ji pustil."Nemiř do stejného místa. Miř kdekoli, ale prosím zrovna teď ne moc silně... Po tom boji o vlajku se cítím indisponován všemi směry.."ušklíbl se pobaveně a nahnul se k němu."Holky mají rády květiny a pozornost, víš o tom?"nadzvedl obočí a mrkl na něj. Cítil se jako romantický guru.
avatar
Daughter of Athena
Počet postů : 40
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 6:42 pm
Když jí po několika minutách stavění budov z bonbónů omrzelo, zastrčila si je zpátky do kapsy a lehla si do písku. Zavřela slastně oči a nechala si letním vánkem čechrat vlasy. Zhluboka dýchala ten krásný vzduch a užívala si to, že je stále venku a ještě navíc v přítomnosti obou kluků, kteří se zatím zdáli jako velice kvalitní společnost, která by ji nijak nevysilovala. V duchu přemýšlela nad různými věcmi, co například dělá její matka či otec a nebo kdy konečně nastane doba, kdy najde někoho, kdo jí bude mít opravdu rád. I když nebyla dcera Afrodity, i tyto otázky se ji dost často vkrádaly do mysli a zasazovali tam nepříjemného brouka. Přeci jen, pohled na ostatní polobyhyně (hlavně ty od Afrodity), které chodily ověnčené chlapci, kteří jim dávali květiny, ji někdy dost štval. I ona chtěla někdy od kluka dostat jenom jednu květinu. Zavrtěla hlavou a zhluboka se nadechla. Ty dotěrné myšlenky odhodila stranou a ušima se snažila zjistit, jestli se stalo mezi chlapci něco důležitého, jelikož oči se jí otevírat nechtělo a vstávat taky ne.
avatar
Son of Hypnos
Počet postů : 48
Age : 14
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 6:55 pm
Na krátký, docela kraťoučký okamžik měl Riley chuť seslat na Thomase tak příšernou halucinaci, že by se rozklepal jako ratlík. Potom tyto představy odsunul do zakázaného šuplíku a pokusil se soustředit na lekci. Když Thomas jeho ránu chytil, na moment ten šuplík málem zase otevřel, ale ovládl se. Přeci jen, Thomas byl o dost zkušenější a bylo přirozené, že tedy v boji zběhlejší, než Riley. Vyslechl si jeho radu ohledně míření a pak i žádost ohledně mírnění ran. Kdekoliv.... projela Rileyho myslí odporná myšlenka, kterou se opět rozhodl nezrealizovat. Pár ran do rozkroku už taky schytal a používat to při lekci s kamarádem mu přišlo hnusné. Jedním očkem zabrousil k Bethany, která právě schovávala bonbóny, z nichž dosud stavěla nějaké monumenty, či co to bylo. Přišlo mu celkem zvláštní, že si šestnáctiletá slečna hraje jako špunt, ale nic neřekl. On měl taky svoje podivnosti. Jeho pozornost si Thomas opět vymohl, až když se Rileyho navzdory Bethanině blízkosti, rozhodl obdarovat cennou životní radou. Riley po něm mrskl pohledem, který jasně říkal ,,Ještě jednou cekneš a... a... a.... A uvidíš!" a pokusil se trefit Thomasovu levou klíční kost.
avatar
Son of Apollo
Počet postů : 66
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 7:08 pm
Musel uznat, že ten kluk co stál před ním měl mnohem větší páru než co by si u třináctiletého a navíc ještě Hypnova syna mohl myslet. Už toho chudáka chtěl nechat, ale po chvíli si řekl, že přeci jen bude lepší když ukáže co v sobě má když je naštvaný. Navíc ho to nesmírně bavilo vidět, jak v něm narůstá zlost a to jak se snaží vypadat, že nemá vůbec žádný zájem o Athéninu dceru, která se slunila opodál. Hodil po ní očko, tak aby na ni upozornil i Rileyho. Musel uznat, že na to, že nebyla dcerou Afrodity, její postava byla více než dostačující. Na jeho výpad jen uskočil stranou a pobaveně zacukal koutky."Neříkej mi, že by jsi rady ohledně balení nepotřeboval. Jen si představ jaké by to bylo kdyby jsi měl holku a ještě k tomu takovou jako Bethany"nadzvedl obočí a prohrábl si vlasy, jak měl ve zvyku už několikátý rok svého života."Říkám ti... Pomůžu ti"Šeptl směrem k němu a podíval se mu důvěřivě do očí. Už si připadal jako dcera Afrodity, ale rozhodně chtěl vidět ty dva dohromady. Byl by na sebe potom tak pyšný, že by to bylo lepší než čokoládová zmrzlina a to v jeho případě bylo co říct.
avatar
Daughter of Athena
Počet postů : 40
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 7:15 pm
Jediný aktivní pohyb, na který se v této chvíli zmohla,bylo pokrčení jedné nohy. Sluneční paprsky ji dopadaly na holou kůži a příjemně ji šimraly a zahřívali ji až do morku kostí. Pravda byla, že slunce už začalo pomalu zapadat, a proto si chtěl užít ještě poslední paprsky onoho nádherného kotouče na obloze. Po chvíli líného ležení se opovážila otevřít své oči a podívat se na dva hochy, kteří se ještě stále prali. Do Thomase by nečekala, že se dokáže bavit normálně, bez jakýchkoli blbostí a vtípků a ještě k tomu s mladšími kluky. U Rileyho se zase nemohla vynadívat na jeho statečnost a odhodlanost vůči Thomasovi, u kterého bylo zřejmě, že když je vedoucí srubu, musí mít už mnohem více zkušeností. Pomalu si sedla a rozpustila si vlasy. Spokojeně si je prohrábla a nechala si je volně vlát ve vánku, který do ní narážel. Na rtech se jí objevil spokojený úsměv, který objevil i ďolíčky v narůžovělých tvářích. Její zrak se stočil dozadu k táboru, kde začala sledovat pár polobohyň, které po sobě házely vodní balónky.
avatar
Son of Hypnos
Počet postů : 48
Age : 14
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 7:36 pm
Riley se zastavil a skutečně si představil, jaké by to bylo, kdyby... Ovšem pouze teoreticky! S Bethany doopravdy chodil. Scény, které mu přišly naprosto nereálné a v tomto vesmíru neuskutečnitelné se mu míhaly před očima jedna za druhou, až se přistihl jak se červená a blbě culí. Rozhodně potřásl hlavou, aby z ní takové myšlenky vyhnal, ale ony se okamžitě vrátily. Obzvlášť když pohledem zabloudil k Bethany, osvětlenou jemným světlem zapadajícího slunce, s hnědými vlasy rozpuštěnými v mírném vánku, s těmi neodolatelnými dolíčky ve tvářích... Pokusil se vrátit zpět do reality, ale jeho zasněné mysli se zrovna nechtělo. Ohnal se po Thomasovi, spíš jen aby se neřeklo, že tak snadno podlehne a pak už se jen s viditelným zájmem zeptal. ,,Jak?" Áno, tak trochu tím přiznal, že měl Thomas celou dobu pravdu, možná ne jen tak trochu, ale teď ho zajímalo,  jak by mu Thomas mohl pomoct. Koneckonců, s balením, jak to nazval Thomas neměl žádné zkušenosti a jestli existovala nějaká možnost, jak by mohl Bethany zaujmout... Ovšem samozřejmě ne v nějakém romantickém smyslu! Určitě ne! No... Možná trošku.... Ehm... No... Dobře, připusťme možnost, že Bethany se Rileymu líbí i v ,,tom druhém slova smyslu". Nakonec, láska je slepá, hluchá, blbá a takovou věc jako věkový rozdíl se jí již několikrát úspěšně povedlo překonat.
avatar
Son of Apollo
Počet postů : 66
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 7:49 pm
Sledoval jeho počínání a když uviděl, že v něm konečně zasadil ono osudné semínko, vítězoslavně se rozzářil. Věděl, že si jich Bethany nejspíše nebude moct všímat a proto si ho vzal stranou a posadil do písku. Sedl si vedle něj a chytl ho za rameno. Cítil se jako hrdý lektor balení."Každá holka chce, aby jí kluk věnoval pozornost a vnímal ji jako něco o co se musí starat, chápeš?"Řekl mu první důležitou věc. Sám si vzpomněl na to, jak mu toto řekl otec na oslavě jedenáctých narozenin se slovy bude se ti to jednou hodit. Prakticky ho teď citoval."Myslím si, že už teď tě Bethany naprosto miluje vůli tomu, že jsi roztomilý a proto jsi na dobré cestě... Máš štěstí, že ti to jde samo a nemusíš to předstírat"ušklíbl se pobaveně a poslední větu, řekl z vlastní zkušenosti. Přeci jen už to nebylo takové jako za jeho mladých let."Klíčem je, ji prostě jen věnovat pozornost. Nejlepší jsou letmé dotyky, chápeš? Třeba teď. Začíná být zima a Bethany na sobě nic nemá. Na, tady máš mojí bundu. Nepozná, že je moje. S tím rozhodně zaboduješ, i když je to trik starý..."Dokončil svůj proslov, který byl jako z příručky pro začátečnické baliče. Podal mu svou bundu, u které opravdu nešlo poznat jestli je jeho nebo Rileyho. Poté ho popohnal za Bethany."Běž na to chlape!"mrkl ještě na něj a zatnul palce.
avatar
Daughter of Athena
Počet postů : 40
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 8:05 pm
Po sledování dívek, které létaly dolů jako hrušky ze stromu, se s pobaveným úsměvem na tváři otočila na kluky, kteří už očividně netrénovali. Uvažovala zda by měla jít za nimi, jelikož vypadali jako kdyby vedli životně důležitou debatu a tak je chvíli jen pozorovala s jiskřičkami v očích. Vánek se za tu dobu změnil už v pěkný vítr, který na tělo v plavkách a kraťasech nebyl zrovna dvakrát příjemný. Začala litovat toho, že si nevzala nějaké triko, které by mohla přehodit přes vršek plavek. Zatřásla se zimou a přitáhla si kolena k sobě ve snaze zadržet co nejvíce tepla, které dosud pochytila od slunce, které bylo už blízko naprostého západu. Její oči přitom těkaly na hladinu jezera a na lehké kudrlinky v jejích vlasech, které se vznášely ve větru jako padající hvězdy na obloze. Zarazila svá chodidla do teplého písku a přitom se snažila si zahřát i zmrzlé dlaně. Nechtěla odejít jen tak, když jí to tady tak bavilo. Kdyby odešla do srubu, nejspíše by ji zastavili sourozenci a už by se tu nedostala. Její pohled se zaměřil na Rileyho a jeho vlasy, na které se nemohla naprosto vynadívat. I když vypadaly jako malé tornádo, obdivovala každý vlásek. Když se přistihla, že na něj hledí jako na puk, okamžitě si odkašlala a snažila se zamřeit na jakoukoli jinou věc, ale popravdě se jí to moc nedařilo.
avatar
Son of Hypnos
Počet postů : 48
Age : 14
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 8:30 pm
Riley si přišel, jako kdyby ho Orákulum poslalo na výpravu. Samotného. Beze zbraně. Proti Kerberosovi a celému podsvětnímu ansáblu. S pouty na rukou. Možná i se zavázanýma očima. Polkl, pomalu se zvedl, vrhl na Thomase pohled člověka kráčejícího na popravu a tempem želvy obrovské se vydal k Bethany. Těch pár metrů mu přišlo jako kilometry a přesto uplynuly příliš rychle. Docela by se mu hodilo, kdyby mu Thomas dal přesné instrukce, co říct, ale takhle si musel poradit sám. Pokusil se polknout nervozitu, nebo aspoň nervózně nevypadat, ale moc se to nezdařilo. Pak si představil jak by Bethany vypadala na louce plné pomněnek a jeho tvář zalil uvolněný úsměv.
,,Ehm... Není ti... Trochu zima?" Zeptal se a dřepl si vedle ní a nabídl jí Thomasovu bundu. Nemohl z ní spustit zrak, ale přišlo mu nevycválané na ní jen tak zírat. Vzpomněl si na Thomasovu radu: ,,Letmé dotyky" a tak, aby prodloužil dobu, kdy Bethany bude moct sledovat, jí zastrčil jeden neposlušný pramínek za ucho. Nijak mu tam nevadil, ale bohové, takhle vypadala snad ještě líp. Chytil červeň do tváří a plaše se odvrátil. Měl pocit, že asi vybouchne. Místo toho se posadil vedle ní a horlivě přemýšlel co teď. Thomas ho vážně vybavil jen minimem informací. Docela by se mu teď hodilo něco jako ,,Seznam věcí, o kterých můžete mluvit s holkou, která se vám líbí, ale nechodíte s ní, na pláži při západu slunce"
avatar
Daughter of Athena
Počet postů : 40
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 8:46 pm
Riley byl v tu chvíli jako dárek od boha. Vřele přijala bundu, kterou si hodila přes ramena a podívala se mu děkovným pohledem do očí. Naprosto jí překvapilo, když jí dal pramínek vlasů za ucho, ale dokázala na to zareagovat jen tak, že zčervenala. Sama nevěděla co to do ní v té chvíli vjelo a proč se červená, ale svým tvářím nedokázala poručit. Zachumlala se do bundy, která ji byla nabídnuta. Vážně byla za Rileyho ráda, jelikož bez něj by už nejspíše umrzla. Položila mu pomalu hlavu na rameno a vydechla."Vážně máš někdy objímací nálady?"Zeptala se ho se zvědavým pohledem a radostnými jiskřičkami v očích, které tam poskakovali jako čertíci z krabičky. Ani se mu upřímně nedivila, že někdy takové nálady měl. I ona měla někdy chuť někoho silně obejmout, spadnout s ním do postele a použít ho jako provizorního imaginárního kamaráda. Její oči upřeně sledovaly západ slunce a hlava jí pohodlně hověla na Rileyho rameni, který použila jako opěrku. Do rukávů, které ji byly poněkud velké si schovala dlaně tak, že jí nešly vidět. Nevěděla o čem si s ním povídat, aby nenastalo trapné ticho. Stejně, ale měla největší problém vyhnat ze tváří onu zrádnou červeň, která jí stále terorizovala.
avatar
Son of Apollo
Počet postů : 66
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Sat Feb 24, 2018 8:54 pm
Sledoval ho jako pyšný otec a nebo starší bratr. Málem se tam svlékl donaha a začal běhat po pláži, když viděl, že bundu přijala a ještě mu položila hlavu na rameno. Když však viděl, že se do řeči moc nemají, došlo mu, že Riley asi nebude typ kluka, který by věděl nějaká dobrá témata k pokecu. Plácl se do čela a začal ukazovat na své očí a představovat nějakou scénu z divadla, kterou chtěl říct, aby jí skládal komplimenty. Bůh ví, jestli to tak opravdu vypadalo nebo to mělo k oné podobě dlouho cestu. Začal přitom přemýšlet, jak mu nějak nenápadně naznačit, aby zkoumal její zájmy. Vytáhl z kapsy papírek a napsal na něj všechna témata, která ho v té chvíli napadla. Zahrnul do nich již zmíněné komplimenty či zájmy a nenápadně ho hodil po písku směrem k Rileymu tak, aby si Bethany ničeho nevšimla a konverzace mezi nimi mohla v klidu započít. V té chvíli měl větší nervy než při boji o vlajku či jakékoli jiné události, která by pro ostatní byla přímo zdrcující a napínavá. Cítil se jako kdyby se díval na oblíbený seriál a sledoval přitom postupně všechny epizody.
Sponsored content

Re: Písečná pláž

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru