Share
Goto down
Mrcha mrňavá
Počet postů : 80
Zobrazit informace o autorovihttp://olympians-rp.forumczech.com

Písečná pláž

za Tue Jan 23, 2018 6:38 pm
Daughter of Aphrodite
Počet postů : 21
Zobrazit informace o autorovi

Re: Písečná pláž

za Fri Feb 02, 2018 3:51 pm
Jelikož neměla nic lepšího na práci, když se tedy nebude počítat nějaký trénink v aréně, na lezecké stěně a bůh ví kde ještě, na což by musela shánět někoho z instruktorů, tak se vydala na pláž, aby nachytala trochu bronzu. Co jiného než tohle by asi ostatní táborníci mohli čekat od dcery Afrodity. Dojde na pláž, kde si rozloží bledě modrou deku, na kterou se posadí, sundá si bílé letní šaty, i když je jí jasně, že touhle dobou by asi jen tak v letních šatech nechodila. Nejspíš by se ani nešla opalovat. Tady v Táboře bylo to počasí ale lehce divné, takže jí to naštěstí umožňovalo válet se na pláži a sluníčka častěji než kdyby byla někde mimo. Z kabelky, kterou si přinesla sebou, vyndá skleněný pilník na nehty, kterým si začne dělat manikůru. Přitom si lehne na břicho, aby si trochu opálila záda, což díky černým bikinám snad nebude problém. Blonďaté vlasy si shrne ze zad tak, aby jí padaly kolem obličeje a svého okolí si moc nevšímá. K čemu by jí to taky bylo? Všude kolem byl jen písek a voda, pro ní osobně nic moc zajímavého. Většina táborníků touhle dobou trénovala do zemdlení v aréně, lezla po výškách, jezdila na koních neb vymýšlela další kraviny. Jen doufala, že se v její nepřítomnosti neodváží někdo z Hermova srubu k ní do skříně. Asi by tam mohli najít nějaké věci, které by zlodějíčkům připadali zajímavé.
Centaur
Počet postů : 12

za Fri Feb 02, 2018 4:29 pm
Měl dobrou náladu - ostatně jako skoro vždy. Sice se mu dneska nepoštěstilo trénovat s nováčky v aréně, ale ani jeho druhá 'práce' mu nešla na obtíž. Nikdy mu nevadilo potuovat se lesem a všemožným okolím a takhle k tomu dělal aspoň - údajně - něco užitečného. Hlídal a střežil okolí tábora, ale stejně se mu ještě nepřihodilo nic, co by mělo za následek ohrožení tábora. Takže to bylo na pohodu. I když by přežil, kdyby na sobě neměl zbroj, která mu připadala spíš jako kruníř. No, řekněme, že kdyby už teď nebyl zpola kůň, přišel by si jako želva. Ještě měl samozřejmě i meč a luk s toulcem šípů, ale zbraně ho nijak zvlášť neomezovali a taky mu díky nim nebylo vedro. Hold to musel mít, kdyby náhodou něco. To už by si vůbec nestěžoval, i když on si nestěžoval ani tak. Pomalu šel lesem směrem ke pláži, aby skontroloval, jestli tam neútočí nějaká příšera z hlubin a pískal si u toho melodii, kterou ani nevěděl, kde sebral. Během chvilky stejně došel k pláži -výhoda čtyř nohou, rychleji chodí- s jemným bílým pískem a rovnou si to namířil k vodě. Přišlo mu, že je celkem dusno a měl chuť se rochu zchladit. Rozběhl se tudíž k vodě a vzlezl do ní. Ponořil se do ní po pas a potom se brodil po břehu, když si všiml nějaké blondýnky, jak se valí na slunci a piluje si nehty. Načež se zasmál a přišel blíž k ní. Zůstával ve vodě, takže nebylo vidět, že je od pasu dolů kůň, založil ruce na hrudi a zazubil se na ni. "Nevím, jak ty, ale já myslím, že v táboře jsou důležitější věci na práci, než válení se a úprava nehtů." Usmíval se -přátelsky, možná lehounce přihlouple- a mluvit mile a přívětivě, jen dost žertovně, protože mu její ulévání přišlo vtipné.
Daughter of Aphrodite

za Fri Feb 02, 2018 5:11 pm
Když jí někdo vyruší od úpravy jejích nehtů, otočí se za hlasem, takže se překulí na bok, čelem k vodě. Ruku složí pod hlavu, aby se mohla o dlaň opřít a druhou rukou s pilníčkem si lehce klepe o stehno. Zadívá se na kluka, který jí vyrušil a lehce vyklene jedno blonďaté obočí do oblouku. Vážně v té vodě stojí v brnění. No, každopádně to tak vypadalo. "V Táboře se vždycky najde něco na práci, a proto je potřeba si někdy udělat volno. A péče o nehty není nikdy ztracený čas." Prozradí mu svoje stanovisko a věnuje mu jeden ze svých zářivých úsměvů. Samozřejmě si uvědomovala, že by měla trénovat, ale taky jí občas omrzely ty pohledy ostatních, které jasně hlásaly, že z dcery Afrodity asi moc dobrá bojovnice nebude. "Navíc ty se v té vodě taky z něčeho ulíváš, jinak nevidím důvod, proč by se měl někdo koupat v brnění. Musí to bÿt nepohodlné a zatěžkává tě to." Upozorní ho na ten fakt, že do vody vlezl v brnění a z jejího pohledu je to opravdu nepraktické a nelogické. I když pokud se rád koupe v brnění, tak proti gustu.
Centaur

za Fri Feb 02, 2018 5:58 pm
Pobaveně ji sleduje, když se lehá na bok do pózy hodné nějaké modelky a sleduje ho se zdviženým obočím. Asi může vypadat trochu komicky, když má ten kruníř, ale co na tom? U něj je tohle víceméně normální a je spokojený sám se sebou. Uchechtne se, když promluví. Klidně by se vsadil, čí je tahle holčina dcera. "Řekl bych, že možná i je... Přeci jenom se místo pečování o nehty můžeš učit bojovat a když by si tedy nechtěla trénovat, nikdo by ti nevynadal, kdyby si pomohla někoho v tánoře. Taky myslím, že, kdyby teď z vody vyskočila příšera, byl by to pro tebe ztracený čas." Nechtěl ji nijak urazit, spíše jen polemizoval. Mohla na něm vidět, že to nemyslí zle, protože se usmíval mile a nikoli posměšně. Jen si chtěl povídat a taky ji možná nasměrovat na cestu, kterou by měl radši jít každý bolobůh, aby jednou nedoplatil na to, že se třeba místo tréninku válel u vody. Vše pro její vlastní dobro, asi... Každopádně to tak myslel. Zvednoul jedno obočí, když se na něj usmála, tak záživě, jak jen svedla, nejspíš, a osočila ho, že se ulévá. Nemohl jinak než, že vyprskl smíchy. Potom ale zvedl ruce v obranném gestu. "Mohu tě ujistit, že já se z ničeho neulévám a jsem zcela pracovně. Vlastně právě prohlížím, jestli se ve vodě nenachází jedna z těch příšer, o kterých jsem ti říkal. Takových těch šupinatých a slizkých, s velkými ostrými zuby, co rádi jedí bezbrané holky na plážích..." Pokrucoval hlavou ve snaze o dramatičnost, ale tlemil se jak pako, takže z toho ve výsledku nic nebylo. A potom dál mlel to svoje, když se vydal za ní na břeh. Po prvním kroku už mu začínalo být vidět kaštanově hnědou srstí pokryté tělo. "A abych ještě něco řekl k tomu brnění, tak já se v něm nekoupu a ani mě nezatěškává, protože není vůbec ponořeno ve vodě, takže mě to nijak neomezuje." Usmál se na ni jak sluníčko a ještě dodal: "I když jakože máš pravdu, je nepohodlné, ale s tím už se nedá nic dělat." Vylezl na přeh a už neměla výhled jen na jeho dobře osvalenou a hezky vyhlížející část těla, ale i na silné koňské nohy a zbytek těla. Nenapadlo ho ani dělat si hlavu, jestli ji nějak jeho vzevření nerozhodilo, když k ní dokráčel a natáhl k ní ruku, aby se představit. "Jsem Chrysostom, mimochodem." Zářivě se usmál a čekal, až se představí i ona.
Daughter of Aphrodite

za Fri Feb 02, 2018 11:07 pm
Sleduje jeho počínání, tedy hlavně to, co říká. Při zmínce o tom, že by měla trénovat boj lehce přimhouří oči a zatne zuby. Samozřejmě, prostě se tu ukázal někdo další, kdo do ní musel rýpat, že netrénuje. "Od toho, aby z té vody nevyskočila příšera, tu jsou pokud vím hlídači, aby tu bylo pro polobohy jako jsem já bezpečno. A pardon, že nemám neustále náladu, být terčem pohledů plných strachu, že ta holka od Afrodity sama sebe nabodne na meč, nebo sama sebe zastřelí šípem." Utrhne se na něj a posadí se, načež si založí ruce přes prsa. Jasně, on to možná myslel jako legraci, ale netrefil správnou chvíli a zkrátka rýpn do špatného tématu. Nehledě na to, že ohledně jejích nehtů měla ona vždycky pravdu. I když jí lehce nakrknul, tak když se zasměje, neubrání se úsměvu, ač není tak zářivý, tak je rozhodně upřímný a pobavený. "Tak vidíš, takže kdyby mě tu nějaká příšera sežrala, šla by vina na tvoje triko." Neodpustí si menší rýpnutí a ušklíbne se. Ovšem trochu se zasekne, když začne vycházet z vody a odhalí se tak spodní koňská část jeho těla. Ne, opravdu nečekala, že by ten pohledný kluk mohl být kentaur, i když nic tak nečekaného to tady taky nebylo. Tak trochu jí tohle zjištění vezme vítr z plachet, takže na něj jen civí s lehce pootevřenou pusou. Ano, bylo to neslušné. Ano, uvědomivala si to. Ale opravdu jí to zaskočilo. Neodpustila si myšlenku ohledně toho, že je ho jako kentaura škoda, i když si to asi neuvědomoval. Když přijde až k ní a tyčí se nad ní na všech čtyřech nohách, se širokým úsměvem na tváři, její výraz se opět prolomí do menšího úsměvu. "Ehm..." Odkašle si a v rychlosti si stoupne, i tak je pořád menší než on. "Monique." Představí se mu naoplátku a stiskne mu napřaženou ruku. "Chrysostom? To je dost zvláštní jméno. Nemůžu ti říkat spíš Tom?" Navrhne mu přezdívku a lehce pozvedne obočí.
Centaur

za Sat Feb 03, 2018 1:19 pm
Trochu se lek její reakce, nečekal, že by mohla být hned tak napružená díky tomu, že jí řekl tohle. Byla to pravda, měla by trénovat... Co je na tom? Každopádně byl rád, že je od ní dost daleko, protože by se kidně obáva, že by mu jednu vrazila, kdyby stál blíž. I když... No to je fuk, asi by ho nepraštila, ale její reakce byla naštvanější, než by moh čekat, takže mu tím dokonale na chvíli zavřela pusu. Ale stejně se usmíval tomu, jak si nasupeně sedla. Vždycky mu přišlo vtipné, jak se všichni tváří, když jsou naštvaní a ona nebyla výjímkou, i když se snažil nesmát, protože by se mohla naštvat ještě víc. Naštěstí se usmála, když se on smál, takže se zase i rozkecal a atmosféra byla hned příjemnější. "To jo, ale ty by sis ani nevšima, že se k tobě nějaká příšera bíží, protože nevěnuješ pozornost svému okolí, takže by si nemohla utést ani křičet, aby ti nikdo přišel na pomoc, takže by to byla vlastně tvoje chyba. Je to tady moc rozlehlé, aby se dalo uhlídat úplně všechno. Proto se musíš hlídat i sama." Možná muvil maličko moc na svoji obhajobu, ale byl to fakt. Většina táborníků se navíc zvládla ubránit sama, než by přišla pomoc. Nechtě jí podcenit, ale už jen podle toho, co říkala... Pobaveně se na ni usmál, když na ně chvíli zůstala zírat s otevřenou pusou. No jo, byl to možná trochu šok, ale rozhodně už musela mít tu čest s Cheironem, takže jí to nemohlo zarazit a, jak se zdálo, ani nezarazilo na moc dlouho. Nakonec se na něj taky usmála a stoupla si. V kohoutku byl asi o hlavu nižší něž ona, ale, když se k jeho výšce přidala i jeho lidská část těla, byl ve výsledku o dost vyšší než ona. Takže musel koukat doů, když na ni chtěl vůbec vidět. Představila se mu a stiska mu ruku, načež se usmál. A potom se zasmál, když začaa vymýšlet, jak jinak by mu mohla říkat. Jak on miloval svoje jméno... "Těší mě Monique. A samozřejmě mi můžeš říkat, jak budeš chtít, jen ti nemůžu zaručit, že na Toma uslyším... Většina lidí mi tu říká Chris." Přatelsky se usmál. Představování by zvládl, ale by tak trochu zvědavý na jednu věc, o které zatím mluvila. "Nechci být neslušný nebo nějak zlý nebo otravný nebo jak to ty bereš, ale... Fakt by si zvládla trefit sebe samu lukem? Nebo se bodnout mečem?" Mluvil tak zvědavě, že by v tom nikdo nemoh najít posměch a mile se usmíval, ale stejně jen doufal, že se jí nějak nedotkl.
Daughter of Aphrodite

za Sat Feb 03, 2018 4:30 pm
Pousměje se, ale když zase začne upozorňovat na to, že by se neubránila. Prostě se jí nelíbí, když někdo soudí jen podle toho, jak působí. "Nejsem zase tak bezbranná, jak to může vypadat." Odvětí a mávne rukou, na které má prsten. Není to sice zářivÿ kov, ale svojí funkci splňuje. Tedy většinou. Musí lehce zaklonithlavu, aby mu viděla do obličeje. Zkrátka její těžce průměrná výška se nemůže rovnat s někým, kdo má koňské tělo. A nutno uznat, že jeho koňská část nebyla k zahození, viděla spoustu šampionů s podobnou stavbou těla. "Myslím, že si na to zvykneš a aspoň to bude originální. Teoreticky by se z toho jména dala udělat i zkratka Sos, ale to zní, jako bych si tě chtěla uvařit." Odvětí a zasměje se zvonivým smíchem, když se jí zeptá na její zkušenosti v boji, sklopí pohled k zemi."Zase tak nešikovná nejsem, ale od dcery Afrodity nikdo moc neočekává, že bude dobrá bojovnice. Spíš naopak. Vypadá to, že bych si měla hledět šatů, šperků a make-upu." Odpoví mu a zvedne k němu trochu posmutnělé hnědé oči, ale na rtech má stále úsměv. Je jí jasné, že se jí nevysmívá a ani to tak nebere.
Centaur

za Sat Feb 03, 2018 5:14 pm
Usmívala se, ale potom se jí asi zase nějak dotknul, protože byla nějaká naštvaná v jednu chvíli. Ve skutečnosti neřekl, že by se nesvedla ubránit, ale jen, že by měla dávat větší pozor, protože by se jí to nemuselo vyplatit a propásla by možnost se bránit. V tom byl rozdíl, ale nechtěl jí to vysvětlovat, evidentně byla trochu háklá na toto téma a on nechtěl nějak otravovat a prudit. Taky vůbec nechápal, proč mu ukázala ruku, ale radši se taky neptal. Jestli ji od sebe rovnou neodežene po prvním setkání, tak se jí někdy zeptá. Potom ho naštěstí donutia se rozesmát. "Fajn Tom zní dobře, nakonec. Ale myslím, že Sosa oželím, řekněme, že se to ke mě nehodí? Třeba... A uvařený být taky nechci. Jako ne, že bych nevěřil v tvé kulinářské dovednosi, ale nejsem si jistý, jesti bych byl dobrý a taky by mi to značně omezilo život a tak vůbec..." Trochu se zamotal do myšlenky, takže potom radši zmlkl. Ne na dlouho samozřejmě, protože než se nadál, už mu odpovídala na zvídavý dotaz. Bylo mu jí trochu líto, jak se na něj podívala a vůbec, že jí podceňují, protože je dcera svojí matky -kterou mimochodem trefil-, takže zase moc kecal. "Tak jim dokaž opak. Třeba od kentaurů se pořád očekávalo, že jsou to jen opilý blbci a násilníci a potom přiše Cheiron se svou moudrostí a kdo ví čím vším. Musíš všem ukázat, že máš navíc, než si oni myslí." Tvářil se povzbudivě, jak to šlo, a mile se na ni usmál. "Ale řekl bych, že opalováním jim blbé řeči nebo snad i posměch z havy nesmažeš... Takže, kdyby si někdy chtěla trénovat mimo zraky ostatních, stačí říct a já ti rád pomůžu." Nechal nabídku viset ve vzduchu a potom se podíval po okolí. Zase se zakecal. Měl by něco dělat... Nervozně si přešlápl, než znova promluvil. Teprve se začali bavit, ale už několikrát za své počínání dostal vyhubováno... "Ale asi by si měla jít v tom případě trénovat... A nebo se mnou můžeš projít ještě okolí, jestli se ti vyloženě nechce...?" Usmál se, trochu nervózně, ale pokusil se to změnit na seriózní usměv, když dodal: "Jak si prve říkala, kdyby tě něco sežralo, šlo by to na moje triko, takže by sis měla vybrat jednu z možností, jinak budu nucen odvléct tě do tábora a nahlásit tě jako ulejváka." Nevydržel se nezasmát, takže jí muselo dojít, že žertuje.
Daughter of Aphrodite

za Sat Feb 03, 2018 6:37 pm
Zasměje se a musí uznat, že by ho byla škoda a svým kulinářským schopnostem nevěřila ani ona, natož, aby po někom chtěla, aby v ně věřil on. "Taky si myslím, že Tom je lepší než Sos. Tak netuším, jak chutná kentaur, ale rozhodně bych nikdy nejedla něco, co má cokoliv společného s koněm. Koně se nejí." Odvětí a ušklíbne se. Ne, koně by v životě nesnědla, na to je až moc milovala. Byla to ušlechtila a vznešená zvířata, která rozhodně nepatřila na jídelní lístek. "To se snáz řekne, než udělá. Navíc jsem ve svém životě nedělala šerm, lukostřelbu ani nic takového. Já umím skákat salta, dělat stojky a přemety. To se do boje moc nehodí." Pronese a lehce pohodí hlavou. Navíc nechápe, proč jí srovnává s Cheironem, ke kterému má rozhodně daleko. Jak věkově, tak zkušenostně. "Ne, to asi ne, ale aspoň se vyhnu jejich pohledům." Lehce pokrčí rameny, i když i jí samotné je jasné, jak moc zbabělé a pokrytecké to je. "Ty bys mi vážně chtěl pomoct? I kdybych byla úplně marná?" Zeptá se ho a v hlase jí je znát trocha naděje. Mít učitele by se mohlo přece jenom hodit. "Myslím, že do zaprášené arény se dostanu i večer, takže se s tebou klidně projdu. Jasně, takže pro moje vlastní dobro bude lepší, když půjdu s tebou a nebudu se tu vyvalovat jako snadný terč pro příšery." Řekne a usměje se. Opravdu se jí nechce být ostudně předvedena do tábora jako ulejvák, takže se sehne pro bílé šaty a přetáhne si je přes hlavu, aby je nemusela nést v ruce.
Centaur

za Sat Feb 03, 2018 7:52 pm
Souhlasně pokyvoval hlavou, ale potom vyprsknul smíchy. "A tím se mi snažíš říct, že mám štestí, že jsem napůl kůň, protože, kdybych by normální kluk, tak by sis mě klidně uvařila bez výčitek scědomí, protože koně se nejedí?" Nemohl se přestat tlemit. Jasně koně se nejí, to on ví a taky by žádného ani nejedl, protože by to byl kanibalismus určitým způsobem, takže ani náhodou. Ale to jakým způsobem to řekla... No, prostě se musel smát, i kdyby nechtěl. Tohle prostě nešlo. Zvlášť když si jeho hlavinka všechno přebere po svém. Potom ale zase trochu, nepatrně zvážněl a kroutil hlavou nad tím, co právě vypustila z pusy. "Většina děcek tady tyhle věci taky nikdy předtím nedělala, ale dovolím si s tebou nesouhlasit v tom, že salta a přemety se do boje nehodí, protože je to blbost. Teda pro někoho jako jsem já jsou určitě tabu, protože bych si zlámal nohy, ale, kdyby ses ty rozhodla, můžeš v klidu tyhle dovednosti využít při tréninku. Byla by to dobrá výhoda při vyhýbání se úderům a výpadům protivníka, kdyby si byla dostatečně rychlá a udržela během toho zbraň." Během svého proslovu si ji začal měřit a přemýšlel, jestli by to zvládla. Teoreticky by to mohla zvládnout, ale byla by rohodně blízko toho, aby sama sobě zabodla meč do břicha, takže by to asi nebyl nejbezpečnější způsob trénování, ale klidně by něco takhle švihlého s někým vyzkoušet. Kdyby se přizabila, asi by to nebylo moc dobré, ale na druhou stranu by to mohla zvládnout a zlepšit se ve všem a možná i zavřít hubu těm, co ji podceňují. Pobaveně, ale trochu nevěřícně se na ni podíval. "Nevzdávej se aniž bys začala." Sám nevěděl jaké to je, když vás někdo podceňuje. Vyrostl mezi svými a tady si zněj utahovat nemůžou, protože bojovat umí, i když na dálku výrazně lépe. Takže nemohl říct ani ne, když se na něj podívala s nadějí v hlase i očích. "Já si poradím... Ale nemůžu se s tebou trénovat pořád, mám kupu svých povinností, většinou hlídání kolem tábora a tak, ale zabírá to čas, takže si mě buď najdi, když budu mít volno nebo pro změnu budu trénovat s nováčky, to ti nemusí vadit, protože na tom budou stejně jako ty. A ano chci a rád ti pomůžu." Mluvil naprosto vážně a upřímně a taky se usmíval, takže ho snad vezme za slovo. Potom se usmál ještě víc, když se rozhodla jít s ním -ne, že by jí vůbec mohl odvést do tábora jako ulejváka, pokud věděl, každý táborník si mohl jednat podle svého a nikdo ho ani v táboře nemohl držet, ale pravda, moc se o to nezajímá-, a pokynul směrem na stranu pláže, kterou ještě neprošel. "V tom případě můžeme vyrazit, abych neměl sám potíže, že jsem to všechno neprošel." Zazubil se na ni, ale stejně se přizpůsobil jejímu tempu, protože byl na čtyrech rychlejší, když šel tím svým. Po chvíli se začal trochu vyptávat, aby řeč nestála. "A jak dlouho už jsi v táboře? Žiješ někde poblíž?" Vzhledem k tomu, že pro něj byla poblíž i Florida to nebyl zrovna dobrý dotaz, ale to mu jaksi ani nedocházelo.
Daughter of Aphrodite

za Sun Feb 04, 2018 7:46 pm
Ušklíbne se a založí si ruce přes hruď, přičemž ještě lehce pozvedne levé obočí. "Přesně tak, kdybys nebyl napůl kůň, tak bych tě bez jakéhokoli zaváhání uvařila, protože lidi se jíst můžou." Řekne to zcela vážným hlasem, ale po chvilce jí začnou cukat koutky a z úšklebku se stane úsměv. Ne, kanibal opravdu nebyla, nedokázala si představit, že by snědla člověka, stejně jako by nemohla sníst koně. Při jeho dalších slovech, lehce nakloní hlavu na stranu a poslouchá ho. "Jenže to, abych to mohla využít v boji má základní podmínku, musím umět bojovat bez toho. Jinak je mi to k ničemu. Sice nějaké základy mám, ale pochybuju, že bych byla dostatečně rychlá, abych neskončila s mečem v břiše a ne tím mým." Pronese a zhluboka se nadechne. Jistě, uvědomuje si, že se ulévá a možná, kdyby trénovala častěji a pilněji, tak by teď nemusela řešit svojí pomalost nebo neznalost boje. Už se blížil její první rok v Táboře, ale stále nebyla tak dobrá jako někdo jiný. Za to si ale mohla sama, to na ostatní svádět nemohla. Uchechtne se. Jistě, neměla by se vzdávat předtím, než něco začne dělat, ale to se snadno řekne. Odhodlat se k tomu, když někdo kolem vás pochybuje, že to dokážete je věc jiná. V povaze sice měla potřebu ostatním dokázat, že umí něco líp než by to mohlo vypadat, ale občas zkrátka její síla nebyla dost silná, aby to opravdu dokázala. "Dobře, stejně bych asi neustálé trénování nezvládla. Fyzicky ani psychicky. Trénink s nováčky mi nevadí, jak říkáš, budeme na tom stejně." Odvětí a na tváři se jí objeví lehce ironický úsměv. Sama si tu připadala jako nováček neustále. A to tu byla skoro rok. Rok od doby, co se její život totálně překopal a změnil. Bohužel tady v Táboře to moc nefungovalo jako na střední škole, i když možná trochu ano. No, přirovnávat Tábor ke škole byla asi ztráta času. Přikývne na jeho slova, vezme si kabelku, ale deku na pláži nechá. Buď se pro ní vrátí, nebo si jí tam nechá na příště. Tahat jí sebou nechtěla. "Jasně, přece nechceme, abys měl problémy." Pronese a zasměje se, když se jí začne vyptávat, pousměje se a zadívá se na písek pod svýma nohama. "Bude to rok teď v dubnu. Zní to skoro až nereálně. Rok od doby, co jsem se ocitla na místě, kde je umírání skoro normální a můj svět se zhroutil jako domeček z karet." Pronese a uchechtne se. "Vyrůstala jsem v Miami, takže těžko říct, jestli by se to dalo klasifikovat jako město poblíž Tábora." Odpoví mu a pousměje se. Od té doby, co se o sobě dozvěděla pravdu, už to doma nebylo úplně stejné. Otec nebyl schopný jí říct, jaká byla její matka, jen to, že byla krásná a okouzlující. Co jiného by se taky od bohyně krásy a lásky dalo čekat? Že bude ošklivá a nepříjemná? "A co ty? Jak ses do Tábora dostal?" Zeptá se a podívá se na něj.
Centaur

za Sun Feb 11, 2018 5:17 pm
Vykulil na ni oči a chvíli jen zíral. Jistěže mu bylo tak nějak jasné, že kecá, ale na chvíli zněla tak přesvědčivě, že se skoro až lekl, že to vážně myslí vážně, než jí začali cukat koutky a usmála se. Pté se taky usmál a přestal na ní koukat jak vyoraná myš. "Tohle zkuš říct těm, co by se ti posmívali při tréninzích, myslím, že by se už moc nesmáli. Ale samozřejmě musíš zapravocat i na tom výrazu, protože to nebude mít žádnej efekt, když se začneš smát. Ale jinak bych ti to i věřil. Zněla si přesvědčivě..." Uznale pokyvoval hlavou a čím dál víc se mu roztahoval usměv. Taky zase začínal muvit docela rychle, jako je tomu tak vždycky, když se rozkecá. "Proto to musíš trénovat. Když to dělat nebudeš ohrozíš více sebe než ostatní, takže si tě rád vezmu na starost, i když bych taky nerad, aby si mě sekla mečem, takže doufám, že máš alespoň ten základ." Zazubil se na ni, trochu poškádlit snad neublíží a taky sázel na to, že je moc malá, aby mu dala facku.
Když vyrazili na hlídku po pláži trochu lítostivě se na ni usmál, protože její slova byla celkem smutná. "Ale notak, takhle si to přece nesmíš brát. Ano, je to tu trochu... Drsné. To je fakt, ale pořád lepší, že ses dostala sem než, aby si sama čelila hrozbám venku." Jeho úsměv se změnil v pozbudivý, ale po jejích dalších slovech se celý rozzářil. "No to si snad děláš legraci! Já taky vyrůstal v Miami... Teda spíš v jeho okolí. A jo... Miami není tak daleko." Byl tak nadšený, i když vlastně neměl důvod. Nikdy se nepohyboval přímo ve městě. S koňským zadkem by tam asi moc nepochodil. "No... Jednou k nám přišel Cheiron a mluvil o Táboře a já nikdy nikde jinde nebyl, jen v okolí Miami. Tak jsem se rozhodl, že sem půjdu a budu tady. Takže jsem šel z Floridy až sem a od té doby jsem tady." Usmál se a myšlenkami se začal vracet ke starým časům.
Daughter of Aphrodite

za Sun Feb 11, 2018 5:53 pm
Zaťuká si ukazováčkem na rty, a pak se usměje. Možná by to mohlo fungovat, kdyby se snažila. Herečka taky nebyla nijak špatná, takže by jí to někdo mohl uvěřit. "Vlastně to není tak špatný nápad." Odvětí a zasměje se. Sice si nedokázala představit výraz těch, komu to řekne, ale jistě to bude zábava. Jen se bude muset ovládnout, aby se tam před nimi nerozesmála. Má trochu problémy s tím stíhat rychlost jeho mluvení, ale pokud ještě nezrychlí, tak mu snad bude rozumět. Pak by stíhala tak každé třetí slovo. Možná. "Ehm, s mečem to moc neumím, ale dýky jsou lepší. Budu se snažit, aby ti neusekla nohu nebo tak něco. I když máš tři, třeba by to nebylo tak hrozné." Nadhodí, i když to nemyslí vážně, ale on si s tím pošťuchováním začal, takže si za tuhle reakci mohl de facto sám. Stejně ale pochybovala, že by byla schopná někomu uříznout nohu, ruku nebo jinou část těla, která se nezahojí.
Zvedne k němu pohled a lehce pokrčí rameny. Zpětně s tím už nic nenadělá, ale byla to pro ní velká změna. "Tehdy by mě nikdy nenapadlo, že budu řešit to, jak se bojuje s mečem. Můj největší problém byl, co si ráno obleču do školy, jakou barvu laku si vybrat nebo to, jestli zvládnu pyramidu. I když, něco z toho řeším i tady." Poznamená a při poslední větě se usměje. Pořád řešila, jakou barvou si nalakovat nehty, aby jí to vyhovovalo. To bylo něco, čeho se zkrátka neuměl vzdát a ani nechtěla. Potřebovala alespoň malou vzpomínku, která jí poutala k jejímu starému světu. Překvapeně na něj vykulí oči, když řekne, že vyrůstal kolem Miami. "Jako vážně? Jsi z Miami? To je super. Ve městě si asi nebyl, co?" Vyjekne, ale pak své nadšení zase zchladí. Kdyby se ve městě ukázal kentaur asi by to nezůstalo bez povšimnutí, ale to jí nijak nevadilo. Najednou měla pocit, že má u sebe kousek domova, i když se tehdy vůbec neznali. "Takže tě lákal život v Táboře a pomáhání dcerám bohyně lásky?" Zeptá se a v hlase je jí znát nadsázka a na tváři se jí leskne zářivý úsměv.
Centaur

za Sun Feb 11, 2018 6:46 pm
Podívá se na ni s pozdvyženým obočím a zkříží si ruce na hradi. Trochu jí i probodnul pohledem, protože se ho dotkla -fajn nedotkla, ale tvářil se dotčeně. "Jestli se mě od té mé nabídky snažíš odradit, jsi na správné cestě. Víš vůbec, jak špatně by se mi chodilo jen se třema nohama? Určitě ještě hůř než tobě s jednou! To od tebe nebylo moc milé a hezké... Asi nejsi moc vzorná dcera svojí matky." Zasmál se a jen doufal, že mu nevrátí rýpanec. Byl vlastně milý, ale díky troše škádlení se alespoň nebude nudit. Nuda zvládne určitě někoho i zabít. On by stoprocentně zvládl umřít nudou. Potom se na ni zagebil, když začala mluvit o oblékání a tak dále a tak dále. V tom se vůbec nevyznal a vždycky mu připadalo celkem legrační, že to holky tak moc řeší. Jemu to bylo upřímně jedno, on se nemusel oblíkat vůbec, takže tohle šlo mimo něj. Lakování nehtů jakby smet. "To muselo být utrpení, proč by se tím někdo zabíval? Měla si sáhnout do skříně a něco si vzít... Jednoduché. A ty nehty bych už vůbec neřešil, protože ti v ničem tak docela nepomůžou... A jakou pyramidu?" Mluvil aniž by se na ni podíval a byl si jistý, že mluví absolutně k věci a říká totální pravdu a prostý fakt, ale potom se na ni nechápavě podíval. Protože jediné, co si představil pod 'zvládnutím pyramidy', byla turistika. Kdo ví proč. Nadšeně se na ni usmál, když se taky rozzářila nad zjištěním jeho bývalého bydliště. "To si piš, že jo. Každý týden jsem chodil do baru a vždycky o půnoci vypomáhal v domově pro seniory a nosil je na zádech." Nemyslel to jako posměch, spíš si utahoval ze sebe samého a tlemil se tomu, takže to snad ani ona nevzala zle. Ale potom se začal gebit ještě víc. "Nevím, jestli vyloženě lákal, ale chtěl jsem změnu... Ale věř mi, že na dcery bohyně lásky jsem natěšený nebyl, na to nejsem dostatečný satyr." Zazubil se na ni a šel dál s ní po boku, pokud ji už dávno nenaštval, i když bez úmyslu.
Sponsored content

Povolení tohoto fóra: